Zemra Shqiptare

  http://www.zemrashqiptare.net/


Myrvete Haxholli: Qysh bre Albin po rrenë kaq shumë???

| E premte, 08.05.2020, 12:00 PM |


Qysh bre Albin o vella po rrenë kaq shumë???

Nga Myrvete Haxholli

1. Vet ke thane midis seances se Kuvendit te Kosoves “une nuk shkoj ne Shpine e Bardhe, te kuqe e te gjelbert ku qiten thikat mbi harten e Kosoves”. Tash pse po thu qe kta tjeret e paskan rrejte Ameriken ne lidhje me qendrimin tend.

2. Ne shume intervista publike, si Kryeminister i Kosoves, brenda dhe jashte vendit, e ke drejtu gishtin pikerisht kah Richard Grenell, si fajtor kryesor per rrezimin e Qeverise tuaj.

3. Poashtu, Ti ishe ai, qe ua bone bllok te gjitha partive politike per bashkqeverisje, pos LDK-se.

Ende vazhdon ti etiketosh si “PAN-i i hajnave dhe i zhvatesve” dhe deri sot ke thane qe kurre nuk ki me hy ne koalicion me ta.

Qysh tash po thu qe keta te gjithe kokan kthy kunder teje, kur ti perveq qe ske dashte me bashkqeverise e as me bashkpunu me asnjeren nga keto parti, per dy muaj te qeverisjes tende je mundu cdo dite me i diskreditu publikisht, ne menyren ma te ulet, te gjithe ata qe nuk jane ne VV ose nuk jane me ty.

Per me teper, emerimet ne borde te anetareve te VV-se i arsyetove se jane profesionista sepse jane ne VV. Dmth, sipas teje, te gjithe te tjeret qe nuk jane VV jane hajna e zhvates.

Nderkaq per raportet me Ameriken, tash ke vendos me lujt rolin e viktimes, kinse dikush i paska dezinformu ne raport me qendrimet e tua. Ku eshte luani, qe thoshte se na jena te zot e vendit tone dhe kur eshte ne pyetje Kosova edhe Amerikes duhet me i thane JO.

Apo e ke harru meselen tende te “skifterit edhe pules”.

Tani, A JANE TE GJITHE KUNDER TEJE pa arsye, apo ke dale TI, KUNDER TE GJITHE TE TJEREVE qellimisht, ta kuptojme ma mire, mos ti perziejme pozicionet?!

Pse po ankohesh tash? Sinqerisht, veshtire eshte me te kuptu...

Botapress