E merkure, 08.02.2023, 01:05 AM (GMT)

Vërtetësi

Gallatë shqiptare: Qeveria e Vetëvendosjes po bën mrekullira!

E enjte, 07.05.2020, 02:30 PM


Virusi kinez ka gjunjëzuar shumicën e vendeve të botës, por jo Kosovën, e cila udhëhiqet nga ‘’mësia’’ Albin Kurti.

‘’Zoti në qiell e Albini në tokë’’ - do të thoshin vetëm partizanët e moderuar , ndërsa ‘’lëvizvetëvendosët’’ e zjarrtë do të përqëndroheshin vetëm në qiell, duke na e prezantuar si prof-ën e fundit. Që të mos e ngatërrojmë, nuk bëhet fjalë për Profën e Albinit, por për vetë Albinin si profet. Më dyshuesit nuk janë të sigurtë nëse është vetë Ai apo i dërguari ekskluziv i Atij.

Gjithsesi për një gjë janë të sigurtë: me këshillues të jashtëzakonshëm si shokun Hysamedin Feraj, i stacionuar diku mes tokës dhe qiellit, Kosova do të bëhet!

Fakt: Një pjesë jo e vogël (të pakten 10328 individë) e partizanëve të Vetëvendosjes është e verbuar dhe injorante. Fatkeqësi.(Vota: 11 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora