E merkure, 08.02.2023, 12:55 AM (GMT)

Vërtetësi

Korrupsioni: Gazetaret e kanalizuara

E premte, 01.05.2020, 09:56 PM


Lajmi: Ish-Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha publikon dy foto-dukumente në faqen e tij në Facebook. Shfaqen dy gazetare ''të pavarura'', Bieta Sulo - Top Channel (Televizion i pavaruar... pranë kryeministrit Edi Rama) dhe Mira Kazhani - Tirana Post (Portal ''i pavarur'' pranë kryetarit të bashkisë Erion Veliaj, të punësuara në Bashkinë e Tiranës, në ndërmarrjen e Ujësjellës Kanalizimeve.

Pasoja: Abuzim i pastër me paratë e taksapaguesve shqiptarë. (Pak thjeshtësi - Duke qenë se jemi një ndër vendet më të varfëra në Europë, me këto para të dhuruara mujore mund të punësoheshin dy qytetarë të varfër, të cilët do bënin dhe punën).

Përgjegjësia (të paktën) morale: Bieta Sulo e Mira Kazhani.

Përgjegjësia ligjore: Erion Veliaj dhe banda e tij.

Shfajësimi: Askush përveç gazetareve njerëzi-humbura, politikanëve të korruptuar, hajdutëve e kriminelëve partiakë, nuk mund të shfajësojë një gjest të tillë.(Vota: 24 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora