E diele, 20.09.2020, 12:57 PM (GMT+1)

Komente

Dibrani dhe Muja: Krahiu i LDK-së së Dr-Ibrahim Rugovës ktheni imazhin kësaj Partie

E merkure, 25.03.2020, 09:02 AM


Krahiu i LDK-së  së Dr-Ibrahim Rugovës  ktheni imazhin kësaj Partie

Shkruajnë  Asllan Dibrani dhe Sylë Muja

Krahiu i LDKsë  se Dr-Ibrahim Rugovës ne krye me zonjen Vjosa Osamnin,Anton Çunin, Lumir Abdixhiku  Arben Gashi etj  ktheni imazhin kësaj Partie!

Gjendja emergjente si në çdo shtet tjetër është duke  e alarmuar botën  si pasojë  e Korona virusit. Edhe Kosovën e preku kjo  e keqe, por fatmirësisht  pa të vdekur ,as të ndonjë  infektimi me gjendje të keqe serioze.

-Është e njohur qe te caktoj gjendje te jashtë zakonshme pa vdekur as kush është vetëm një ekstrem PANIKU  ne popull që do te thotë  po  e keqpërdorin fatkeqësinë  e Korona virusit si arme për  te përfituar  vete, apo për ta fshehur  të kaluarën  e tyre  me plot korrupsion dhe vepra kriminale. Pra rastet e tilla i din populli i thjesht ,por edhe duhet te denoncohen nga Parlamenti Kosovës ...Krahiu i LDKsë  se Dr-Ibrahim Rugovës ne krye me zonjen Vjosa Osamnin,Anton Çunin, Lumir Abdixhiku ktheni imazhin kësaj Partie,largoni nga një politikbërës i vjetër me karrierë jugosllavo-komuniste si Isa Mustafa, i cili u shërbeu me besnikëri edhe disa regjimeve më antishqiptare që nga Rrahman Morina, Millosheviqi e deri te Hashim Thaçi, pas ngjarjeve të fundit, shihet qartë se kjo parti në krye me Isa Mustafën është kapur tërësisht nga nëntoka kriminale dhe kurrë nuk ka qenë në krizë më të madhe të identitetit etik, politik dhe kombëtar se sa që ndodhet në momentet aktuale,prandaj iu bëjmë thirrje  largoni  këta për ti kthyer imazhin partisë tuaj qe është  e domosdoshme për këtë situatë qe po pritet te jete  e përmasave te mëdha Korona virusi .Koha eshte per  ti qu ne shtepi garden  evjeter  .

Gjermania , Franca etj me mijëra të vdekur por pa  gjendje te jashtëzakonshme?

Kemi rastet  me pasoja  te rënda siç është Italia ,Gjermania , Franca etj me mijëra të vdekur, por gjendje te jashtëzakonshme nuk kane shpallur. Edhe ata kane  pozitë  dhe parti kundër,  qeverive aktuale ,por nuk luajnë  me shtetin dhe qeverinë qe është vota e popullit.

Nëse është e nevojshme ajo rregullohet nga pushteti e parlamenti, e jo neper oda e kafe apo   siç veproj Agim Veliu,  kalimthi transit në mes të natës  pretendon te shpall gjendje te jashtëzakonshme me  Isa Mustafen qe nga koha komuniste mbahet mend  qe ka qene kundër interesave  tona kombëtare!!!...

-Opozita  dhe pas hapshja e disa pijatalepirësve  nga LDK-ja ,rastin e emergjencës po e shfrytëzon për ta keqësuar situatën politike!!!

President Hashim Thaqi as  politikanet e   korruptuar nuk janë  duke  punuar ne interes të popullit ,as familjeve  tona, por  janë aktor shkatërrues me veprime ordinere qe ne këto momente fatkeqësisht po  veprojnë edhe  disa politikaj të LDK qe po e prishin edhe imazhin e kësaj partie!? ...

Zotërinj politikaj dhe popull  a po mendoni zoti Kurti me bërë amin  qe një punëtore e thjesht u paguar mbi 12.000 euro gati sa zonja Merkeli e Gjermanisë  qe i udhëheq 80. milion banorë???

Këta propozues dhe kundërshtar te një qeverie te dal nga populli nuk duhet të lejohen  qe te manipulojnë as ta kenë fatin e popullit ne duart e veta, kur dihet se janë nënshkrues jo vetëm i 8300 hektarësh tokë iu qe i dhuruan  Malit te zi e Maqedonisë dhe po përgatiten edhe me copëtimin  e Kosovës në te ardhmen qe te jete përfituese Serbia  !!!

Janë ata qe që i rrinë gatitu Zajednices,  sipas udhëzimeve qe po epen nga Beogradi!?...

Nuk mund t’i besohet Hashim Thaqit as endacakut te natës Agim Veliut.

As  Drenica Krenare, familja  e madhe  Jashari ma nuk janë  me ta ...

As UÇK - ja simboli ynë  nuk është ma me ata qe po i mihin varrin Koosvës ...

Edhe shteti ynë i dashur Kosova ma nuk lejon  injorant e tip matrapazësh ti prijnë as në dialog Kosovës  me Serbinë!.

-Kosova dhe populli i mençur e zgjodhën Albin Kurtin kryeministër i cili do ti shtyj proceset dhe interesat  e Kosovës drejt arritjeve te synimeve tona  kombëtare  me një  qëndrim Vetëvendosje për fatin  e vet. Propaganda e cila linçohet nge disa  njerëz te krimbur nga LDK nuk qendrojnë .

-Zotërinj politikaj dhe popull  a po mendoni zoti Kurti me bere amin  qe një punëtore e thjesht u paguar mbi 12.000 euro gati sa zonja Merkeli qe i udhëheq 80 milion banore  dhe prapë ju tentoni ta  fajësoni qeverinë Kurti ???...

Populli shqiptar mos ju gjunjëzoni pran propagandës se gjeja Kurti po ndikon ne ftohjen e marrëdhënieve  Kosovë –Amerikë , Kjo tezë nuk  pinë ujë!

Populli shqiptar mos ju gjunjëzoni pran propagandës se gjeja

Kurti po ndikon ne ftohjen e mardhenjeve  Kosovë –Amerikë , Kjo tezë nuk  pinë ujë as pak ngase  Amerika  tokat shqiptare i ka strategjike  kundër ruso- sllaveve.

Te nderuar qytetar mos mendoni se amerikanet do i tërheqin forcat   veta nga Kosova, por kjo është  propagande   e partisë demokratike dhe  Isa Mustafes  me këlyshit  e vet  duke  njollos LDK-ne  e  ish presidentit të Kosove DR .Ibrahim Rugovës!?...

Lind pyetja perse luftuam, pra ne me Serbinë,  nëse jemi ne gjendje t’ja falim Trepçën dhe Mitrovicën ?

Po ti nënshtrohemi  tezes, se ne po u dashka me lëshuar pe ndaj taksës serbe pa kushte  dhe synimin e copëtimit te Kosovës , lind pyetja perse luftuam, pra ne me Serbinë,  nëse jemi ne gjendje t’ja falim Trepçën dhe Mitrovicën ?

Jemi te bindur s sikur Kosova të ish pajtuar me ja dhëne   Trepçën dhe Mitrovicën Serbisë as Serbia nuk kishte me bërë lufte më  neve .

-Prandaj popull ,politikaj,parti politike ,nxënës ,studentë dhe punëtorë  e posaçërisht LDK-se në krye me Vjosa Osmanin kryetare  e Parlamentit të Kosovës, Ministrit të  Infrastrukturës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikut   dhe Ministrit të  Mbrojtjes, Anton Çunit iu bëjmë thirrje ruane  LDK-ne si parti pasi  ju tre keni mbi 75%  të elektoratit të kësaj partie  ,veproni dhe përforcone  LDK-në, pa plëngprishësit  Isa  Mustafen ,Agim Veliun,hoxhë Lutfi Hazirin e disa tjerë, largoni nga partia për ti kthyer imazhin LDK-se,Kosves  dhe shqiptareve ne këto kohe dramatike…(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora