E shtune, 28.03.2020, 02:11 PM (GMT)

Editorial » Radovani

Fritz Radovani: Sikur t’a kishe Arken e Noheit?!

E premte, 20.03.2020, 06:32 PM


Nga Fritz RADOVANI:

SIKUR  T’A  KISHEARKEN  E  NOHEIT ?!

ARKA IMAGJINARE E NOHEIT…

Sa miljarda njerzë sot mendojnë si unë ?!

-          As nuk din kush me e diftue…

Po neser, sa do të mendojnë si unë ?

Asht mirë me e lanë të shkrueme n’ Arkë, edhe pse …

Per disa shekuj “disa..”, nuk kanë me dijtë me e lexue !..

Melbourne, 20 Mars 2020.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT