E shtune, 27.02.2021, 09:40 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Dhelpra

E enjte, 19.03.2020, 06:49 PM


Jusuf Zenunaj

DHELPRA

Dhelpra "bëhet" dele

me "urtësinë" e saj,

qengjit dhe drenushës

ka aftësi t'u ngjajë.

Mjegulla kur bie,

qoftë natë apo ditë,

nga frika prej ujkut,

qengjin e çon në pritë.

J.Z. , Dilbeek 19 mars 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora