E enjte, 09.02.2023, 01:26 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Shqiponjës i thonin Arbana, Albana

E enjte, 05.03.2020, 06:11 PM


Thuhet se më parë Shqiponjës i thonin Arbana, Albana, prej nga edhe e ka marrë emrin më pas Shqipëria, Shqiponja.

Në imazh Shqiponja e familjes Engjëlli, prej nga rridhte edhe ipeshkvi Pal Engjëlli./[G.A.1696]/Gjon keka/(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora