E enjte, 09.02.2023, 01:02 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Emri i natyrshëm i Arbërisë në analet historike të vitit 1588

E hene, 02.03.2020, 07:16 PM


Në analet historike të vitit 1588 emri i natyrshëm i ARBËRISË dokumentohet tepër qartë, dhe ky nuk është vetëm një dokument që përmendet Arbëria, por edhe në shumë tjera.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora