E shtune, 25.03.2023, 07:34 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Atdhe Geci: Republika e Kosovës dhe Republika e Çamërisë festojnë së bashku

E hene, 17.02.2020, 04:35 PM


Në Dortmund Republika e Kosovës, së bashku me Republikën e Çamërisë, festuan Ditën e Republikës së Kosovës. Me këtë rast mërgimtarët i përshëndeti, Kryekonzulli i Republikës së Kosovës në Dizeldorf, z. Arjan Kashtenjeva. Ndërsa nga Republika e Çamërisë të pranishmit i përshëndeti presidenti i Republikës së Çamërisë z. Ali Aliu. Atmosferën festive në Dizeldorf e bëri të ndizet, këngëtarja, Fatmire Breçani. Kremtimi i festës së Republikës së Kosovës në Dortmund ishte festë githëkombëtare. Në Dortmund Dita e Republikës së Kosovës, u festua me këngë e valle pa fund. Falenderojmë orgtanizatorin e këtij manifestimi shumë të rëndësishëm, atdhetarin, Bekir Zenunin!

Legjenda e këngës tropojane, Fatmire Breçani, po edhe këngëtarët që e shoqëronin atë na bënë të përjetojmë çaste të gëzuara festive!

Atdhe Geci - Dortmund(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora