E shtune, 05.12.2020, 11:46 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Buzëqeshja mashtruese

E diele, 16.02.2020, 10:10 AM


Jusuf Zenunaj

BUZËQESHJA MASHTRUSE

Buzëqeshja mashtruese kafshon,

kafshon si me dhëmb

shuhet si rrezeja e diellit,

kur mjegulla s'i lë vend ?!

Fjala e pa skatë nuk ka jetë të gjatë, Edvin

del në shesh sikur bari në lendinë !

Pazaret i nise natën apo në mesditë,

për Minishengeni, projektin e Serbisë ? !

Kurtha të ngeli në derë

si në kornizë medaljoni,

me fjalën që e tha Macroni .

J.Z., 15 shkurt 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora