E enjte, 20.02.2020, 03:05 PM (GMT)

Kulturë » Libra

Ku mund t’i gjeni librat e autorit Gani Mehmetaj

E diele, 09.02.2020, 12:20 PM


Në libraritë: Dukagjini, Buzuku, Artini dhe në të gjitha kioskat në Sheshin "Nëna Terezë":

1. Qyteti në ankth, roman

2. Kalorësit e Dardanisë, roman

3. Zhvarrimi", roman

4. Boritë e Apokalipsit, roman

5. Aventurat e Lulisë , roman.

6. Qytetet e Ilirisë.

7. Ëndrra e madhe.

8. A di Zoti shqip

9. Shpërfytyrimi i islamit.

10. Nata e fantazmave, triptik me një monodramë.

11. Ilirianët, tregime

12. Kujtime të trishta, tregime

13. Magjia e ekranit- kritikë filmi (2005).

14. Sharmi i filmit.

15. Adaptim filmi, si të shkruash skenar origjinal, ose të frymëzuar nga romani,

libër për studentë të regjisë dhe shkrimtarë të rinj.

16. Kolosët e filmit.

Publicistikë:

17. Për shtetin e Dardanisë”.

18. Dardani a Shqipëri etnike“.

19. Udhëkryqet pas Rugovës”.

20. Shqiptarët në vlimet ballkanike-1990-1999.

21. Sfidat e pavarësisë

22. Kosova: Sfidat e pavarësisë”, studim, Universiteti Ndërkombëtar i Strugës.

23. Nga Dardania në Australi, udhëpërshkrim.

Nga shtëpia botuese Dardania Press dhe Titanic.

Me porosi poste elektronike në librarinë Dukagjini.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT