E premte, 28.02.2020, 05:48 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Kulltukomania

E shtune, 08.02.2020, 10:05 AM


Satirike

KOLLTUKOMANIA

Thonë se Lulushi

Nuk njeh interes,

-Ai është i drejtë

Si litari në thes!

Nuk i ka vajtur

Mendja ndonjëherë,

Të punojë me hile

Të mendoj me sherr!

Po, ama, kolltuku

E joshi nga pak…

Për t’i hyrë hiles

Me nder në hak!

Mirë, de, siç thonë

Fjalët s’janë pa Spica,

Ndoshta ia ka dashur

T’shkretën prapanica!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT