E marte, 21.09.2021, 08:41 AM (GMT+1)

Kulturë

Fetah Maliqi: Malli

E diele, 02.02.2020, 06:29 PM


Fetah Maliqi

MALLI

Nuk ma heqin mallin

As prindërit e mi,

Atdheu është larg

Mbetur në robëri.

Buka që e ha

Më shton uri,

Atdheu po dridhet

Nga lufta për liri.

Me shokët unë

Dua të jam atje,

Për shokë kam mall

Për liri etje.

Dhe nisem vrap

Ta shuaj mallin,

Në kontak pushke

Mbështes syrin e ballin...!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora