E marte, 30.11.2021, 06:01 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Me çarçaf të gjelbërt

E diele, 26.01.2020, 11:21 AM


Jusuf Zenunaj

ME ÇARÇAF TË GJELBËRT

Tërë jetën flet shqip,

uron , shan e mallkon

e kur jetë ndërron,

deri në varr

çarçafi i gjelbërt "e shoqëron"

me shkrime në arabisht,

veç imami di

s'i do të shkruheshin shqip!?(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora