E diele, 02.10.2022, 04:59 PM (GMT+1)

Kulturë

Dhimitri Pojanaku: Kur të vish

E merkure, 22.01.2020, 08:08 PM


Dhimitri Pojanaku

KUR TË VISH...

Kur të vish këtë herë pranverë,

Të pret ajo gonxhja e kopshtit tim

Që vjet,

Nuk çeli dot.

Ndoshta nga gëzimi i tepërt,

Nga ndonjë dhimbje e vjetër,

Po të pret...

Është ajo gonxhja që rrinte vetëm

në qoshen e djathtë të kopshtit,

Të kujtohet?!

__________

Janar, 2020.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora