E premte, 24.03.2023, 11:25 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Alma Lama është Doktore e Shkencave Filozofike

E hene, 20.01.2020, 07:47 PM


Alma Lama:

Te dashur miq,

Sot mbrojta titullin Doktore e Shkencave Filozofike prane Universitetit te Tiranes, ne fushen e Shkencave Politike dhe Maredhenieve Nderkombetare.

Ishte nje pune shumevjecare, e lodhshme dhe sfiduese, qe kerkoi shume impenjim dhe sakrifica, por jam e lumtur qe ja dola mbane.

Dua te bej nje falenderim publik ne radhe te pare profesoret e UT, vecanerisht udheheqesen time shkencore, Prof. Dr. Valentina Duka dhe te gjithe ata qe me ndihmuan ne mbledhjen e materialeve, miqte e mi qe me qendruan prane dhe me inkurajuan per ta cuar deri ne fund kete pune dhe kuptohet per familjen time per durimin e jashtezakonshem.

https://www.facebook.com/alma.lama.9(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora