E shtune, 26.09.2020, 12:03 AM (GMT+1)

Komente

Kryeministri Ramush Haradinaj: Lum shqiptarët që e kishin

E enjte, 16.01.2020, 09:46 PM


Me 17 janar 1468, pushoi së rrahuri zemra e themeltarit të Shqipërisë, kryeprincit të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Gjenerali që sfidoi superfuqitë e kohës, është gjithmonë frymëzimi për secilin që ndjehet shqiptar.

Vepra e tij gjithmonë ndezi shkëndijat e kryengritjeve për liri.

Lum shqiptarët që e kishin.

Lavdi e përjetshme!

RH

https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora