E merkure, 01.02.2023, 05:20 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Kemi kohë

E diele, 12.01.2020, 09:19 AM


Jusuf Zenunaj

KEMI KOHË

Kemi kohë, nuk bëhet vonë,

partitë tona kështu thonë !

Ca me fjalë e më shumë me punë

si ariu kanë rënë në gjumë.

Dielli në vjeshtë i lëshoi pak rreze,

sikur pula kur bënë veze

e pulari fle gjumë

gjeli ngreh zërin më shumë.

Pula e gjeli prapë me huqe

presin të qelin vezet klluçe.

Kemi kohë, nuk bëhet vonë,

gjeli e pula janë në garë

kush e zë vendin e parë ?!

J.Z. , Dilbeek , më 10 janar 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora