E enjte, 30.03.2023, 08:22 AM (GMT+1)

Kulturë

Kalosh Çeliku: Pashterkëkuqja

E enjte, 09.01.2020, 08:41 PM


PASHTERKËKUQJA

NGA KALOSH ÇELIKU

Moti e lash, Unë kurtizanen partiake

Shkaku, se: U shamë gjithë jetën:

Nuk u pajtua me Mua në Shtrat.

Ajo e donte “vëllazërim-bashkimin”

E, Unë, Poezinë erotike, një Natë!

Ditën e Nesërme, dolëm dy dashnorë pafat:

Ajo, iku me “vëllazërim-bashkimin”, përinat.

E, Unë me Poezinë në Qiell. Dhjetin kat…(Vota: 17 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora