E marte, 18.02.2020, 01:47 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Samari

E hene, 06.01.2020, 09:18 AM


Satirike

SAMARI

Kur vdiq Samarxhiu,

Një plak me përvojë,

Gomarët e rinj

U hodhën në lojë!

Thanë të ngazëllyer:

Lum për ne veshgjatë,

S'ka më samarxhinj

Do t'jemi me fat!

Një gomar plak

Shpërtheu si lumë:

- S'na lënë pa samar,

Mos u gëzoni shumë!

Na vjen ndonjë tjetër

Pa përvojë  n'samar,

Me mendjen e krisur

Na bënë shpinën varrë!

Sevdail  Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT