E merkure, 08.04.2020, 10:21 AM (GMT+1)

Aktualitet

Gjergj Hani: Isha 16 vjeç kur më dënoi gjyqtari Spartak Braho

E premte, 03.01.2020, 05:08 PM


Gjergj Hani ishte vetëm 16 vjeç kur mori guximin të kalonte kufirin vetëm. Ishte me fat sepse plumbat që u derdhën natën e 27 Majit mbi të, nuk e kapën, por kishte përpara ferrin e burgut komunist. Doli në bankën e të akuzuarve si “armik i popullit” dhe dënimin e tij e firmosi Spartak Braho, sot deputet i Partisë Socialiste.

Ndiqni intervistën e tij dhënë për kujto.al, ku tregon ditën e arratisjes, dënimin dhe dhunën e vendosur nga komandanti Edmond Caja, në kampin e Qafë-Barit, ku vuajti dënimin.

VIDEO:

http://www.zemrashqiptare.net/video/31/gjergj-hani-isha-16-vjec-kur-me-denoi-gjyqtari-spartak-braho.html(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT