E hene, 18.10.2021, 08:32 PM (GMT+1)

Lajme

Reagon shkrimtari i njohur: Haxhi Lleshi, tiranozaur i komunizmit

E merkure, 25.12.2019, 11:25 AM


Agron Tufa:

Tragjikomik, grotesk, turpërues e anakronik akti i dhënies së titullit "Qytetar nderi" për tiranozaurin e komunizmit Haxhi Lleshin nga bashkia e Peshkopisë! Haxhi Lleshi, ish vegël e komunistëve serbo-jugosllavë gjatë luftës së ashtuquajtur NÇL dhe Kryetar i Kuvendit Popullor gjatë rregjimit enverist, duhej të ishte kandidati i parë për "Qytetar turpi!".

Po si duket, epoka e Rilindjes po na e restauron tërësisht rekuizitën komuniste të diktatorit Enver Hoxha!

Bravo! Kështu shkohet drejt BE dhe vlerave të saj!

O turp, ku e ke skuqjen!

https://www.facebook.com/atufa3(Vota: 3 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora