E merkure, 08.04.2020, 01:08 PM (GMT+1)

Aktualitet

Blerim Latifi: UÇK-së iu bashkuan shumë luftëtarë të huaj

E shtune, 14.12.2019, 10:19 AM


Gjatë luftës UÇK-së iu bashkuan shumë luftëtarë të huaj. Ishin gjermanë, francezë, italianë e anglezë. Pesë prej tyre, i kam njohur personalisht. Disa u vranë, disa u plagosën. Italiani Françesko Bider dhe francezi Pallard Pierre sot prehen në varret e Koshares. Por, nuk kishte asnjë turk në UÇK. Kjo thotë shumë për të kaluarën. Natyrisht, edhe për të ardhmen.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT