E enjte, 12.12.2019, 12:54 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Adelë Gjoka

E diele, 17.11.2019, 12:16 PM


Jusuf Zenunaj

ADELË GJOKA

Mbrëmë u shua një lule,

u përgjak toka

me shpresat e këputura

iku Adelë Gjoka !

Për punën e ëndrruar

s'i ndihmoi diploma,

borxhet s'i  shlyenin dot

i ati as ama !

17 nëntor 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT