E hene, 18.11.2019, 04:29 AM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Lidhja shekullore

E shtune, 19.10.2019, 03:00 PM


Satirike

LIDHJA SHEKULLORE

Turqia na ka sunduar

Pesëqind vjet me shpatë,

E tani po na “ushqen”

Me filma për çdo natë!

Nëpër ekrane televizive

Buçet kënga mesdhetare,

Në çdo cep të katundit

Ngre Xhamia me minare!

Kur e pyetën Erdoganin:

Pse në kulturë investime?

-Tha na duhen shqiptarët,

Për “lutje” dhe “dëfrime”!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT