E merkure, 23.10.2019, 07:36 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Emri i Binçës përmendet në vitin 1858

E marte, 08.10.2019, 08:06 PM


Një dokument me vlerë ku përmendet Binça dhe si duket emri i famullitarit të asaj ane Mark Sopi (Marco Soppi). Këtë dokument e kam gjetë në një vepër të vitit 1858.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT