E premte, 21.02.2020, 11:37 AM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Marshi elektoral

E shtune, 14.09.2019, 07:40 AM


Satirike

MARSHI ELEKTORAL

Akoma pa filluar si duhet fushata zyrtare,

Shpërthejnë furishëm premtimet shqiptare!

Në vend që të shfaqet programi zgjedhor,

Shqipet kacafyten si në filma horror!

Nëpër gazeta, portale e servise publike,

Përplasen për poena të lirë politike!

Për të arritur qëllimin së mbari,

Edhe të vdekurit i zgjojnë nga varri!

I bëjnë të flasin me gjuhën e votës,

Ashtu si i dehuri n’gushëllimin e gotës!

Dalin për kryeministër me dhjetëra vetë,

E në Lista zgjedhore me qindra deputetë!

Me këta kandidatë të mundshëm zgjedhor,

N’Kosovë s’do të preket asnjë punë me dorë!

Mjaft kemi punuar siç e kërkon Zakoni,

Të na rroj sa malet super – korrupsioni!

Askujt si ha palla për popull e shtet,

Prapë do t’ketë vezë e gaz n’Parlament!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT