E hene, 01.06.2020, 04:49 PM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Fushata zgjedhore

E marte, 10.09.2019, 08:37 PM


Sevdail Hyseni

Satirike

FUSHATA ZGJEDHORE

Një politikan arushan

Ç’e gjeti belanë

Fushata zgjedhore

Nuk i shkon për dore

Të fitojë vota

Provon medet

Meqë fort e do

Jetën në pushtet

Nga goja nxjerr

Ky farë oratori

Premtime shumë gjëra

Po si thotë të tëra

Sepse i ngel në grykë

E shkreta oratorikë

Qytetarët thanë me premtime

Nuk na mbetën qime

Në kokat me halle

Ti me ideale

Vjen midis nesh

Me fjalë kalavesh

Mjaft frazat e kota

Shkurt të duhen vota

Për ne mos qaj kokë

Deputet o “shok”

Kjo është e tëra

Mjerë masa e mjera!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora