E shtune, 25.03.2023, 06:05 PM (GMT)

Sport » Sporti

Rossi kampion bote per te gjashten here

E merkure, 01.10.2008, 11:43 AM


Valentino Rossi
Piloti i Fiat Yamaha, Valentino Rossi, e ka fituar titullin e gjashte te kampionit se botes ne MotoGP, pasi triumfoi ne garen per cmimin e Japonise ne Motegi. Rivalet e tij Casey Stoner dhe Dani Pedrosa perfunduan ne vendin e dyte, respektivisht te trete. Podiumi do te ishte i zbrazet pa Rossin, por italiani e beri kete ne menyren me te mire, duke triumfuar ne garen e Japonise. Rossi kishte nevoje te perfundonte ne vendin e trete ne Motegi per te fituar titullin. "Eshte veshtire t'i krahasosh titujt, por ky definitivisht eshte shume i kendshem", ka thene Rossi. "Ishte nje beteje e veshtire kete vit. Per te fituar kampionatin duke fituar edhe garen, eshte nje menyre fantastike".



(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora