E hene, 16.09.2019, 05:50 PM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Ka më keq!

E diele, 07.07.2019, 09:56 AM


Satirike

KA MË KEQ..!

Një që s’kishte krahun

E hiqej me të meta,

Donte sa më parë,

Të ndahej nga jeta!

Në kulm të ndërtesës

Hipi me siç thonë,

Për t’i dhënë hallallin

Jetës përgjithmonë!

Nga lart e sheh poshtë

Njërin pa krahë, ore

Që lëvizte shpejt,

Si i çmendur fare!

E pyet nga lartësia:

Pse kërcen o vëlla?

- Thotë më kruhen koqet

E nuk kam me çka...!

Ngreh kokën Çallaku,

Duke hequr valle...

Paska dhe më keq,

Në këtë botë me halle!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT