E premte, 25.09.2020, 11:41 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Votat kurrë nuk i vodhi

E merkure, 03.07.2019, 08:02 PM


VOTAT KURRË NUK I VODHI

Me brekushe zi si korbi

vjen artisti në votime,

me xhaketën ngjyrëqielli

"kryepari" i Shqipërisë trime.

Është gojëtar si ciceroni,

fjala -fjalën nuk ia pret,

votat kurrë nuk i vodhi,

veç me lek të shumtat mori.

J.Z. më 1 korrik 2019(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora