E enjte, 29.10.2020, 01:44 PM (GMT)

Kulturë

Zymer Mehani: Për ty Majlinda Kelmendi

E marte, 02.07.2019, 06:31 PM


Zymer Mehani

PËR TY, MAJLINDA KELMENDI!

(Xhudistes kosovare me famë botërore)

Ku je çika kosovare

Që kombit po ia ndrit ballin

Prore e para në fitore

Kuqezi rreth qafe shallin

Alpet tona, fresk Rugove

Të kalitën si çelik

Ty askush nuk ta merr anën

Sikur Shqipe sulesh vrik

Të lumtë Ty Majlindë Kelmendi....

Lumë Kosova që të ka

Krenari e këtij vendi

Korr'sh fitore pa ia nda

Sa herë Ti del fitimtare

Prore zemrat na buçasin

Lumë për Ty, që je shqiptare

-T'kemi motër- brohorasim !(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora