E merkure, 23.06.2021, 09:37 PM (GMT+1)

Kulturë

Lekë Mrijaj: Gjergj Tunaj - Bekimi i Prindërve

E shtune, 22.06.2019, 09:39 AM


Këngëve tipike shqiptare i është bashkuar edhe kënga "Bekimi i Prindërve" i këngëtarit Gjergj Tunaj

Shkruan: Lekë Mrijaj

Fjala është për këngëtarin e mirënjohur Kosovar e klinas, z. Gjergj Tunaj, shkruan gazetari i pavarur shqiptar, Lekë Mrijaj.

Këngëtari në fjalë është mjaftë i pranuar dhe shumë pëlqyer jo vetëm në trevat shqiptare por edhe në rrjetet sociale.

Ai ditë më parë ka lansuar këngën e mrekullueshme dedikuar mergimtarëve e të rinjëve të të cilët e kanë braktisur atdheun ndaj edhe përmes këngës i thërret që të kthehën në atdhe.

Kënga titullohët "Bekimi i Prindërve" këngë e re e cila është realizuar nga nga këngëtari, Gjergj Tunaj, Teskti: Pren Lazraj, Muzika: Albos & Gjergj tunaj, Orkestrimi Hekuran Z. Prenaj, Video : Vija Production.

Për ta njohur më shumë këngëtarin dhe përmbajtjën e këngës, klikojeni dhe shikojeni videon të të cilat klikime do të derdhën në dobi të fëmijeve të shoqatës "Cure2children" (në mbrojte të fëmijëve kundër leokimisë).

https://m.youtube.com/watch?v=bNXcgJnj8_4
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora