E premte, 24.01.2020, 11:02 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Gëzuar Siparunt

E merkure, 19.06.2019, 05:19 PM


Jusuf Zenunaj

GËZUAR SIPARUNT

Gëzuar Pejë, Siparunti i vjetër

dita e çlirimit edhe shumë çka tjetër !

Si ndihet ,sot , Rugova që e ke si vetull

me trupin e tkurrur si asnjëherë tjetër ?!

E plisbardhi me shall si dëbora,

ç'thotë për Çakorrin që i iku nga dora ,

për fjalët për viza me vlerë sikur mizat ?!

Si ndihet bariu andej nga Podguri

edhe në Ishtedim na i është luajtur guri.

Kodër , lendinë, bjeshkë e mal

jo më shumë se 8200 hektarë...

J.Z. 16 qershor 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT