E diele, 26.01.2020, 12:17 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Dekorata e tituj nderi

E diele, 16.06.2019, 07:56 AM


Jusuf Zenunaj

DEKORATA E TITUJ NDERI

Tek shqiptarët na u rrit tefteri

dekorata e tituj nderi,

si n’Tiranë ashtu n’ Prishtinë,

as n’ Tetovë mbrapa nuk rrinë,

atdheut tonë faqen ia nxinë !?

Ngrisni n’qiell njëri-tjetrin

me marritë që s’ua lanë deti,

në to u zhyt dhe presidenti,

pa zbardhë dita e ngrys nata

shpërndan tituj e dekorata,

sikur t’ishin çokollata.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT