E diele, 28.02.2021, 10:51 AM (GMT)

Kulturë

Dhimitri Pojanaku: Stinë të çmendura

E shtune, 15.06.2019, 06:50 AM


Dhimitri Pojanaku

STINË TË ÇMENDURA

Dimri,

Shiritzi në krahun e djathtë,

Qan si grua shtegut të dhive.

Pranvera,

Tëmthave,

Thinjet.

Vera,

Kokëqethura e çmendinës,

Luan mbi varre,

Krejt lakuriq.

Vjeshta,

Ndërkryer,

Dhjetë pash nën dhe'

Floririn fsheh.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora