E enjte, 09.07.2020, 02:54 AM (GMT+1)

Kulturë

Zymer Mehani: As ti s'më ndahesh

E shtune, 25.05.2019, 07:22 AM


Zymer Mehani

AS TI S'MË NDAHESH

Si s' ndahet

Gurra prej lumit

Ariu prej gjumit

Flaka prej zjarrit

Nëna prej djalit

Peshku prej valës

Burri prej fjalës

Drita prej yllit

Dreri prej pyllit

Bariu prej tufës

Flutura nga lules

Lulet nga ngjyrat

Trimi nga arma

Bujku nga ara

As ti s'më ndahesh

Më del përpara(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora