E enjte, 02.07.2020, 07:43 AM (GMT+1)

Kulturë

Ramadan Ademaj: Zemer lige

E shtune, 25.05.2019, 07:11 AM


Ramadan Ademaj

Zemer lige

Shpirt lige

si lugat

si shushiunje

qe thithe gjak

E vertete

topi se luan

supe njeriu

ajo gatuan

Kete pune

e ka zanat

mish njeriu

te ha cdo nate

Dhe tere naten

zemerliga

nuk bene tjeter

Vec intriga

Ne tv

e ne gazeta

ia shet botes

si t’verteta

Ndersa popat

mjekergjate

neper kisha

te bere tape

thrrasin popullin

t’shkoojne yrysh

ne Kosove

te ngopen mish

Nder te tjera

ata thojne

atje eshte

djepi jone

K’shtu na meson

Qubrilloviqi

Me pastaj

Rankoviqi

edhe Slloba

e Daciqi(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora