E premte, 05.03.2021, 11:27 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Mizat i kanë marrë vizat

E marte, 21.05.2019, 07:13 PM


MIZAT I KANË MARRË VIZAT

Pyesin e pyesin njerëzit

ku kanë ngelur vizat ?

Dikush thotë : "

"..i kanë marrë mizat ".

Mizat edhe krimbat

kanë zënë vend në pushtet,

larvat i kanë lëshuar

në tokë e në det.

Pluhuri i politikës

i bartë nëpër kohë,

shtohen nëpër shtigje,

lëvizin pa dro.

J.Z. , 21 maj 2018



(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora