E marte, 29.09.2020, 12:01 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Në Ramazan

E marte, 14.05.2019, 08:00 PM


Jusuf Zenunaj

NË RAMAZAN

Keqbërësi si shpirtmiri

ka hyrë n' Ramazan,

stomakun ta ul,

mëkatët t'i " lan " !?

Tridhjetë ditë agjërerim

për të janë të gjata,

sa herë agon dita

thotë kurrë nuk vjen nata !

E mallëkon shurdhanin

që ditë iu ngatërruan

nga 3 në një muaj

për "faj" të tij u shtuan !!!

Dilbeek, më 12 maj 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora