E shtune, 28.05.2022, 08:46 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Kulaçi i gatuesëve

E diele, 05.05.2019, 10:22 AM


Jusuf Zenunaj

KULAÇI I GATUESËVE

Rama, Batoni e Thaçi

bashkë gataujnë kulaçin,

me tharem Shumadije

me vaj Mogherini,

nê tepsi të Vuçiqit

që s'e la as Dini !

Saçi në Berlin

s' u bëri punë pa prush,

gjalpi i përzier u ngeli në grusht.

Vuçiqi kulaçin s' e gatuan dot vetëm,

gatuesit s'heqin dorë nga receti i vjetër !! ?

J.Z. , më 3 maj 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora