E shtune, 21.09.2019, 08:45 PM (GMT+1)

Kulturë

Ramadan Ademaj: Me lindi kjo tokë

E diele, 14.04.2019, 04:28 PM


Ramadan Ademaj

Me lindi kjo tokë

Me lindi kjo tokë

që nuk blihet

që nuk shitet

Kjo tokë

u fitua me gjak

Pa u bërë akoma burrë

e kuptova -

një histori me vete

ruante cdo gurë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT