E shtune, 04.02.2023, 06:49 AM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Funerali

E shtune, 13.04.2019, 06:08 AM


Satirike

FUNERALI…

Funeral i një zyrtari,

Që nuk vdes për së mbari!

Nuk mendon të shkoj në varr,

Pa karrigen krejt n’ astar.

Shpërthen shpesh si tërmet,

Prej se ngeli pa pushtet.

S’ndjehet mirë në opozitë,

Ky zyrtar me shumë “meritë”!

Çfarë meritash me t’vërtetë,

Nuk i pati kurrë në jetë!

Aq më pak në këtë moshë,

Me logjikën e bërë shoshë!

Le të mësoj ky soj Tugjari,

Ku është qari është zarari!

N’politikë nuk thuhet shpesh,

Kush lazdrohet shkon për lesh!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora