E hene, 27.01.2020, 07:50 PM (GMT)

Aktualitet

Reshat Nurboja: Letër e hapur ambasadave ndërkombëtare në Kosovë

E diele, 31.03.2019, 10:09 AM


Letër e hapur ambasadave ndërkombëtare në Kosovë, në veçanti asaj të SHBA-së dhe Bitanisë së Madhe.

Shkruan: Reshat Nurboja, anëtar i Kuvendit të Komunës së Pejës

HELP – NDIHMË…!

PEJA KA NEVOJË PËR NDIHMË NGA ORGANIZATAT NDËRKOMBËTARE TË MBROJTJËS SË MJEDISIT – MEQENËSE QYTETARËT E SAJ IA KANË KTHYER SHPINDËN E INSTITUCIONET E DREJTËSISË KOKETOJNË ME PUSHTETIN E KRIMIN…!

QË KUR KA ARDHË NË PUSHTET KJO GARNITURË QEVERISËSE NË PEJË JANË PRERË MBI 400 DRUNJË DHE ATE NË QENDËR DHE PJESËT MË VITALE TË QYTETIT: NË PARKUN “KARAGAQ” – PARKUN MË TË PASUR DHE MË TË BUKUR NË KOSOVË, NË HAPËSIRAT GJELBRUESE NË SHESHET KRYESORE TË QYTETIT E PJESËT E TILLA…

SUBJEKTI POLITIK ALTERNATIVA PËRMES PËRFAQSUESIT TË SAJ NË KUVENDIN E KOMUNËS SË PEJËS DISA HERË E KA SHPREHË SHQETËSIMIN DHE PROTESTËN LIDHUR me KËTË KRIMI TË KËTIJ PUSHTETI POR DON KISHOTI I PEJËS – KRYETARI I SAJ VAZHDON LUFTËN E TIJ KUNDËR DRUNJËVE ME THEKS TË VEÇANTË NË PARKUN E MADH KARAGAQ SIKURSE DIKUR DON KISHOTI I MANQES ME MULLINJËT E ERËS POR NË DALLIM NGA AI I MANQE, KY I PEJËS PO KA SUKSES DHE NËSE NUK PENGOHET, NË QENDER TË PEJËS DHE SIDOMOS NË PARKUN E SAJ KARAGAQ NUK DO TË MBIJETOJ ASNJË DRU DHE ATËHERË MUND TË NDËRTOJ BANESA APO TË SHTROJ BETON E ASFALTË SE ASGJË TJETËT NUK DI DHE NUK I INTERESON….

NDIHMONI DHE SHPETONI PEJËN NGA VAZHDIMI I KËTIJ KRIMI –JU LUTËM…!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT