E diele, 17.01.2021, 03:40 PM (GMT)

Mendime

Sevdail Hyseni: Dasma pa nuse!

E marte, 19.03.2019, 07:05 PM


Satirike

DASMA PA NUSE!

Çështja e Luginës

Çmallet për çudi,

Nëpër kafet tona

Me meze e raki!

Shpërthejnë opsionet

Me nga një premtim,

Të urta të brishta

Siç thotë në vazhdim…

Fjalë e urtë devollçe:

- Si të bëjmë e si të themi,

Bir, o Muço kokë - demi,

Dasmë bëjmë e nuse s’kemi!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora