E shtune, 18.09.2021, 10:52 AM (GMT+1)

Kulturë

Ramiz Lushaj: Shalli i Ibrahim Rugovës

E shtune, 26.01.2019, 10:57 AM


Ramiz LUSHAJ

SHALLI I IBRAHIM RUGOVËS

1.

Në qiell kaltëron shalli i Ibrahim Rugovës

Si fjongo e Pavarësisë së Kosovës...

2.

Sot në tokë kulpëron shalli i Ibrahim Rugovës

Mbi atë shall' po kërcejnë politikanët e Kosovës...

Tiranë, 3 prill 2015(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora