E diele, 25.10.2020, 10:25 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Dialogu

E shtune, 19.01.2019, 09:11 AM


Sevdail Hyseni

Satirike

DIALOGU

Mblidhen kokat me rend

T’ bisedojnë në Kuvend

Pa e prishur terezinë

Nga Brukseli në Prishtinë

Me dëshirat lum për ne

Po s’na bëri gjeli ve

Nëpër stilet li e lesh

Opsionet ndërrohen shpesh

Në këtë valle politike

Çdo lëvizje me rezervë

Kjo Lugina e Preshevës

As  Prishtinë as Barilevë

Dhe bisedat shtyhen n’gara

Kthehen fjalët në të para

Zbehen fytyrat lule shtogu

Për t’ mos vdekur dialogu…(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora