E marte, 22.09.2020, 04:37 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Paria në Pejë

E diele, 02.12.2018, 11:48 AM


PARIA NË PEJË

Në Pejën e Besëlidhjes,

sot, u mblodh paria,

me flamur të kuq

sikur shtet me vete,

kur qe shpallur Shqipëria !

Përqafje e përgëzime,

për të bukurat nënshkrime,

për marrëveshjet të reja

me jetë të gjatë

aq sa diellin e fsheh reja !?

J.Z. 26 nëntor 2018(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora