E enjte, 01.10.2020, 08:48 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Koka pa tru

E diele, 02.12.2018, 02:18 PM


Satirike

KOKA PA TRU…!

Nga vdekja e Sllobës

Kaluan shumë vjet,

E mister i mortjes

Ngjalli një sekret !

U mbushën gazetat

Me plot me befasi,

Truri i “Kasapit”

Iku në Rusi..!

Na këshillon Holanda

Mos kini merak,

Ata që kanë tru

S’i kemi në Hagë !

Po, mbetja mortore

Nën hije te Bliri,

Nuk ndjehet rehat

-           Dreqi as i biri !

Qarkullojnë të thënat

Deri në skandal,

Slloba nuk ka vdekur

Na qenka i gjallë !

Kërkon t’i ketë pranë

Shokët kriminelë,

Ashtu si Mlladiqin

Karaxhiq e Sheshel !

Kështu e ka kjo botë

Shpeshherë acarohet,

-           Kush fle me qen,

Me pleshta zgjohet ?!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora