E marte, 20.10.2020, 09:19 AM (GMT+1)

Komente

Zejdush Kastrati: Na ёshtё ngulfatё pёrspektiva?!

E hene, 22.10.2018, 07:03 PM


Na ёshtё ngulfatё pёrspektiva?!

Nga Zejdush Kastrati

Me e “zhveshё” Hashim  Thaçin,me pёrjashtime tё vogla,e them me pёrgjegjёsi tё plotё, se shumica e liderёve aktualë , dalin mё  “Hashim Thaça” se ky i vёrteti, por kuptohet,  mё tё “vegjël” dhe me  disa  mangёsi  periferike,sepse Hashimi, ka berё pёrvojё tё gjatё, dhe ka krijur rreth,qё askush  pёr momentin nuk e ka !

Kur ёshtё nё pyetje marrja dhe mbajtja  e pushtetit, tё gjithё liderёt e liderucёt, viktimizojnё çdo gjë qё u del  pёrpara,vetёm e vetёm tё  jenё pjesё e politikbёrjes,sepse politika nё Kosovё ofron benefite,pa  ndonjë pёrgjegjёsi,qё veshtirё se mund ta gjeshё, dikund  tjetёr ne planet,ku lideri i padinjiteteshem, ben cka  don vet, dhe nuk i jep pёrgjegjeёsi askujt !

Na  ёshtё ngulfatё pёrspektiva  dhe kjo ёshtё alternativa e vetme për momentin...?!

Unё si banor(jo qytetar ) i kёsaj Kosove,ia bëj “hallall” Presidentit , edhe nёse ka “vjedhë”,edhe nёse ka “uzurpuar”, edhe nёse  ka “rrejtë”,... edhe shumëçka tjetёr ,por kurrë nuk do t’ia fali, që  pikёrisht, po ky Hashim Thaçi, i bёri milionerё, shumicёn e atyre qё sot po tentojnё me ia “futë”atij dhe me na e “futë” pastaj neve, e tash, nё emёr tё “patriotizmit”  po na flasin me pasion, se si bёhёt dhe mbrohet shteti,disa  shkruajnё edhe libra,japin intervista e botojnё kolumne  e opinione,kanё krijuar  pasuri marramenddёse,herё futen nё politikё e  kur dёshtojnё ,   sёrish kthehen nёpёr OJQ ,ku shpёrlajne para, pastaj, pёr shumicёn e  atyre që i akomodoi nёpёr ambasada, kompani publike, borde,Gjykata,polici e Inteligjencё,Universitet,Kek e Aeroport, por edhe në Parlament,Qeveri , e Institucione tjera,e qё janё dёmi dhe e keqja më e madhe, që na e kanë mbytë perspektivёn dhe  vullnetin pёr ta dashur, respektuar kёtё shtet dhe kёtё vend,e që janё, kryesisht produkt i Hashёs !

Duhet ta kuptojmë , ta dimё  dhe ta themi haptas,se Hashimi ka  krijuar njё  “infrastrukturё”,e cila herёdokur ka me iu hakmarrë dhe e pret njё fund i keq,pёr tё cilin vetë ka kontribuar dhe  e ka krijuar,e qё  ёshtё dёshmuar edhe në vendet tjera mё tё fuqishme, mё tё zhvilluara,ku liderёt pёrfunduan tragjikisht !

P.S.

Se kanё mёshirё ndaj Hashimit,ata qё ai vet i lartёsoi dhe fuqizoi tej mase,(qofsha i gabuar),por kjo mund te dёshmohet me rastin e parё qё u ipet,kur kanё me e lёnё vjerrё nё konop,me hjekë deri sa të japë shpirt,në krahasim me disa te tjerё (ku bёj pjesё edhe unё) qё do ja hiqja sa me shpejt karrigen, pёr tё dhёnё shpirt, e pёr tё mos e lёnё që tё  vuajë gjatё....!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Nue Oroshi: Të përzihesh në politikë dhe ta kuptosh politikën si art i së mundurës - janë dy botëra dhe një kufi i madh që i ndanë në mes Fahri Xharra: Troja e vërtetë është në Shkodër Dëfrim Cani: Avni Ponari,njeriu i punëve të mira Valon Jashari: Ideja e bashkimit të Luginës së Preshevës, pa dakordimin e koniokturave ndërkombëtare e mekanizma adekuat dhe me njerëz të gabuar është afektive Fritz Radovani: Përkujtoj At Pjetër Mëshkallën Ndue Dedaj: Kanina e Donika Kastriotit Fran Gjoka: Shkolla dhe shoqëria kërkon drejtues të kualifikuar, të cilët duhet të marrin një formim universitar cilësor dhe profesional Islam Lauka: Taktikat e gabuara tё Thaҁit si komprometim i strategjisё sё drejtё tё Kosovёs Adil Fetahu: Nobeli që u trishtua vetë dhe i trishtoi të tjerët Idriz Zeqiraj: Albini sulmon, por edhe e mbron Hashimin Skënder Kapiti: Paskomunizmi - shndërrim i komunizmit majtist në komunizëm 'djathtist' Blerim Rrecaj: Rreshta status-quoje Nue Oroshi: Zoti ju laftë shëndosh Erdoganista idoli i juaj i ra në gjunjë dhe po i lutet Donald Trumpit Florim Zeqa: Imoraliteti politik dhe hipokrizia e Isa Mustafës, e ndihmojnë Hashim Thaçin! Ndue Dedaj: Përkujtesa, si një borxh ndaj bijve të historisë Dedë Preqi: Kosova ecën gjithnjë nëpër një urë! Nue Oroshi: Tre virusët kancerogjen të Kosovës sipas Ekspertit Amerikan të Politikës së Jashtme David Phillips Fritz Radovani: Muaji tetor 2018, kujtojmë Idriz Zeqiraj: Kolonel, të vranë natën, të vajtojnë ditën Fahri Xharra: Kristo Dakon e vrau tradhtia komuniste

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora